ADANA İL MEM ARGE

Müdürlüğümüz Erasmus+ KA 1 Projesi Türkiye Ulusal Ajansı Tarafından Kabul Edilmiştir.

Müdürlüğümüz Erasmus+ KA 1 Projesi Türkiye Ulusal Ajansı Tarafından Kabul Edilmiştir.

   Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü Erasmus+ Ana Eylem 1: Okul Eğitimi Personelinin Öğrenme Hareketliliği Projesi Türkiye Ulusal Ajans Tarafından Kabul Edilmiştir.

        Müdürlüğümüz Ar-Ge birimi proje ekibi tarafından hazırlanan ve 2015 teklif çağrısı döneminde Türkiye Ulusal Ajansına Sunulan Ana Eylem -1 Bireylerin Öğrenme Hareketliliği (Okul Eğitimi Personeli Öğrenme Hareketliliği ) Konsorsiyum Projesi:  Erken Okul Terkini Azaltmak İçin Okul Temelli Yaklaşımlar, 116.500 € bütçe ile kabul görmüştür.

        Okullarımızda yaşanan devamsızlık sorununun ortaya çıkmasına sebep olan problemlere yönelik yerinde personel eğitimlerine katılarak alınacak eğitim doğrultusunda ortak okullarımızda düzenlenecek yerel eğitim faaliyetleri aracılığıyla devamsızlık sorununu azaltmak amacıyla hazırladığımız projemiz müdürlüğümüze bağlı aşağıda bilgileri bulunan 10 İlk ve Orta Dereceli okulumuzun katılımı ile gerçekleştirilecektir.

Makimsan Ortaokulu

Mehmet Ali Yılmaz İlkokulu

Mehmet Adil İkiz Ortaokulu

Mithatpaşa İlkokulu

Yavuzlar Ortaokulu

Mehmet Selahattin Çolak İlkokulu

Cahit Zarifoğlu Ortaokulu

Havutlu İlkokulu

Karacaoğlan İlkokulu

Emine Sapmaz İlkokulu

Proje kapsamında, konsorsiyum üyesi  10 okul müdürlüğümüzde görev yapan  toplam 60 personelin katılımı ile 3 ayrı akış içerisinde Malta,İtalya ve Hollanda ülkelerinde eğitim faaliyetleri gerçekleştirilecektir.

Döşeme Mah. Mücahitler Caddesi Yeni Valilik Binası D Blok 1. Kat 01130 Seyhan/ADANA - 03224588371

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.