ADANA İL MEM ARGE

Öğrenmeye Değer Okul Eğitim Projesi

Öğrenmeye Değer Okul Eğitim Projesi

      Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve DYO ile 2015-2106 öğretim yılında hayata geçirilen “Öğrenmeye Değer” projesi; ilkokullarda öğrencileri, öğretmenleri, idarecileri ve velileri renk, mekân kullanımı, ısı ve ışık unsurları hakkında bilgilendirerek; yaşam kalitelerini ve çocuklarda başarıyı artırıcı etmenler olarak algılatılmasını ve estetik değerler hakkında farkındalık sahibi olmalarını sağlamayı amaçlamaktadır.

     2015-2016 öğretim yılında ilimizde toplam 5 okulda 2. 3. ve 4. sınıflarda öğrenim gören 2590öğrenciye ulaşmak hedeflenmektedir.

           Proje kapsamında eğitim uygulamaları yapılacak olan okullarda görev yapan idareci ve  öğretmenlere eğitimler verilerek geniş bir kitleye erişim sağlanacaktır.

       Eğitim verilecek olan öğrencilerin ailelerine veli bilgi kartları ile ulaşarak proje kapsamında öğrenci, idareci, öğretmen ve velilerden oluşacak binlerce kişiye ulaşılması hedeflenmektedir.

29-03-2016

Döşeme Mah. Mücahitler Caddesi Yeni Valilik Binası D Blok 1. Kat 01130 Seyhan/ADANA - 03224588371

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.