ADANA İL MEM ARGE

Okul ve Kurumlar İçin Stratejik Plan Değerlendirme Formu ve Açıklamalar

Okul ve Kurumların Stratejik Planlarının Değerlendirilmesinde Kullanılacak Olan Form ve Bakanlık Açıklamaları Yazımız Detayında Sunulmuştur.
Okul ve Kurumlar İçin Stratejik Plan Değerlendirme Formu ve Açıklamalar

   Okul ve kurumlar stratejik planlarını 16 - 25 Kasım 2015 tarihleri arasında incelenmek üzere elektronik ortamda ADABİS´e yükleyeceklerdir. Stratejik Planlar aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilen Stratejik Plan Değerlendirme Formu´na göre incelenecektir.

 

   Stratejik planlar, incelenmek üzere ADABİS´e yüklenmeden önce bizzat okul ve kurumlar tarafından formda verilen kriterlere göre gözden geçirilip gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra incelemeye sunulacaktır. Stratejik planların, Stratejik Plan Değerlendirme Formu´nda yer alan maddelerin tamamına uygun olması esas alınacaktır. Stratejik planlar için herhangi bir puanlama yapılmayacaktır.

 

    Okul ve kurumların stratejik planları, okul ve kurumların resmi belgeleri niteliğinde olup onaylandıktan sonra kamuoyu ile paylaşılacaktır. İçerdiği verilerin doğruluğu, kullanılan ifadelerin olası yanlış anlaşılmalara mahal vermeyecek şekilde olması bu açıdan oldukça önemlidir. Bu nedenle stratejik planların, değerlendirme formuna tam uyumunun yanı sıra dil, üslup, şekil, tasarım, kullanılan görseller gibi diğer birçok yönden de mümkün olduğunca sorunsuz olması gerekmektedir.

 

    MEB Strateji Geliştirme Başkanlığı tarafından stratehik plan sürecine ilişkin açıklamaların yer aldığı belgeye aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir. Bu belgede yer alan açıklamaların okunarak, belirtilen hususların göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

 

 

 MEB Strateji Geliştirme Başkanlığı Stratejik Plan Sürecine İlişkin Açıklamalar Yazısı İçin Buraya Tıklayınız

 

STRATEJİK PLAN DEĞERLENDİRME FORMU İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Döşeme Mah. Mücahitler Caddesi Yeni Valilik Binası D Blok 1. Kat 01130 Seyhan/ADANA - 03224588371

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.