ADANA İL MEM ARGE

Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Giysi Tasarım ve Üretim Süreçlerinde Yenilikçi Uygulamalar” Projesi Gerçekleştirildi

Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi “Giysi Tasarım ve Üretim Süreçlerinde Yenilikçi Uygulamalar” Projesi Gerçekleştirildi

Erasmus+ Programı Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliği kapsamında Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinin hazırlamış olduğu “Giysi Tasarım ve Üretim Süreçlerinde Yenilikçi Uygulamalar” konulu proje, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından desteklenmeye değer bulunmuştur.

Sabancı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Moda Tasarım Teknolojileri Alanı öğretmeni Süreyya ÖZBODUR ve Tekstil Teknolojisi Alanı öğretmeni Meltem SEMİZ eşliğinde Moda Tasarım Teknolojileri alanı 12.sınıf öğrencileri Hürü Canan Dağaşar, İrem Durgel, Gurbet Aytar, Buse Karakaya, Merve Akıllı, Damla Baraç, Evin Haram projede katılımcı olarak yer almışlardır. 2 haftalık staj faaliyeti şeklinde gerçekleştirilen projenin ilk hareketliliği 18.11.2018-01.12.2018 tarihleri arasında Portekiz’ in Braga şehrinde Esprominho Escola ProffissionalDo Minho okulunun ev sahipliğinde gerçekleştirilmiştir.

Projenin uygulanması; hayatboyu öğrenme ilkesini özümseme ile sürekli pozitif gelişim, değişim ve iletişim açısından katılımcıların yaratıcılığını geliştirmiş, yeni teorik bilgiler öğrenme ve uygulama isteklerini arttırmıştır. Katılımcıların girişimcilik ruhunu hareketlendirerek, rekabetçi bir ekonomi ve bilgi toplumunun gerektirdiği doğrultuda nitelikli insan kaynakları yetiştirilmesine katkı sağlamıştır.

 

14-01-201914-01-201914-01-2019

Döşeme Mah. Mücahitler Caddesi Yeni Valilik Binası D Blok 1. Kat 01130 Seyhan/ADANA - 03224588371

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.