ADANA İL MEM ARGE

SCIENTIX PROJESİ ADANA ÇALIŞTAYI

          Scietix Projesi Adana Çalıştayı Sungurbey Anadolu Lisesi’nde 16 Şubat 2016 tarihinde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Mehmet  ÇALIŞKAN’ın katılımları ile gerçekleşmiştir. Bu çalıştaya  30 Fen(Fen Bilgisi, Fen ve Teknoloji, Fizik, Kimya, Biyoloji, vb.), Matematik dersi öğretmenimiz katılmıştır.  
SCIENTIX PROJESİ ADANA ÇALIŞTAYI

 

Scientix Projesi, Avrupa’da Fen ve Matematik öğretiminde sorgulamaya dayalı eğitimi Scientix Portalı aracılığıyla yaygınlaştırmayı amaçlayan, öğretmenlere, akademisyenlere, yöneticilere, ailelere ve Fen-Matematik eğitimi ile ilgilenen tüm kişilere açık bir projedir. Avrupa Komisyonu’nu temsilen Avrupa Okul Ağı (EUN) tarafından yönetilen Scientix Projesi, 2009 yılı Aralık ayında başlamıştır. Scientix Portalı, 2010 yılı Mayıs ayında kullanıma açılmış olup, portala http://scientix.eu adresinden ulaşılabilmektedir. Portalda, Fen ve Matematik öğretmenlerinin derslerinde kullanabilecekleri sorgulamaya dayalı Fen ve Matematik projeleri etkinlikleri ve materyalleri paylaşılmaktadır.
Bakanlığımız ve Avrupa Okul Ağı arasında yapılan sözleşme gereği, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü 2014 Yılı Mart ayından itibaren Scientix Projesine Ulusal Destek Noktası olarak dahil olmuştur. Scientix Projesi aracılığıyla, Bakanlığımıza bağlı okullarımızda görev yapan Fen (Fen Bilgisi, Fen ve Teknoloji, Fizik, Kimya, Biyoloji, vb.) ve Matematik dersi öğretmenlerimiz mesleki gelişimlerine katkı sağlayarak, Avrupa´daki meslektaşlarıyla sorgulamaya dayalı Fen ve Matematik projelerine katılabilecek ve öğretim materyalleri paylaşımı yapabileceklerdir. 

 

             Scietix Projesi Adana Çalıştayı Sungurbey Anadolu Lisesi’nde 16 Şubat 2016 tarihinde İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Mehmet  ÇALIŞKAN’ın katılımları ile gerçekleşmiştir. Bu çalıştaya  30 Fen(Fen Bilgisi, Fen ve Teknoloji, Fizik, Kimya, Biyoloji, vb.), Matematik dersi öğretmenimiz katılmıştır.08-03-201608-03-201608-03-201608-03-2016

 

 

 

Döşeme Mah. Mücahitler Caddesi Yeni Valilik Binası D Blok 1. Kat 01130 Seyhan/ADANA - 03224588371

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.