ADANA İL MEM ARGE

Seyhan Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi KA-2 Stratejik Okul Ortaklığı Projesi

Seyhan Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi KA-2 STRATEJİK OKUL ORTAKLIĞI PROJESİ
Seyhan Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi KA-2 Stratejik Okul Ortaklığı Projesi

     

PLEMICT


Practıcal Learnıng  Englısh Through Multımedıa and ICT

(İngilizcenin teknolojik öğrenim cihazlarıyla (akıllı  tahta vb.)  Öğretimi)

KA-2 STRATEJİK OKUL ORTAKLIĞI PROJESİ

 

Türkiye Seyhan Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi Ortaklığında  Çek Cumhuriyeti (VOS a SS slaboproude elektrotechniky) Ve Polonya (Zespol szkol Elektrycznych) dan ortaöğretim kurumlarının katılımı ile Çek Cumhuriyeti koordinatörlüğünde hazırlanan ve Avrupa Birliği Eğitim Ve Kültür Fonları tarafından desteklenerek gerçekleştirilen Plemıct  (Practıcal Learnıng  Englısh Through Multımedıa and ICT (İngilizcenin teknolojik öğrenim cihazlarıyla(akıllı  tahta vb.)  Öğretimi)  konulu KA-2 Stratejik Ortaklıklar-Okul Ortaklığı Projesi 2013-2016 yılları arasında okulumuz bünyesinde uygulanacaktır. Proje kapsamında ilk toplantı okulumuz temsilen 2 öğretmen ve 2 Yönetici Çek Cumhuriyetinde yapılan planlama toplantısına katılmışlardır. Projenin ikinci toplantısı okulumuzu temsilen 3 öğretmen ve 5 öğrencinin katılımı ile 26-30 Nisan tarihleri arasında Polonya’da gerçekleştirilmiştir.

Proje Çalışma Konuları;

1.PERİYOD

  1. KATILIMCI ÖĞRENCİLERİN TANITIMI.
  2. ÜLKEMİZİN POLİTİK SİSTEMİ, YAŞAM TARZIMIZ, NEZAKET KURALLARIMIZ.
  3. MEMLEKETİMİZ TARİHİ VE KÜLTÜREL YERLER
  4. BAŞKENTİMİZİN TANITIMI
  5. ÜLKEMİZ VE TANITIMI

2. PERİYOD

 GELENEKSEL YEMEKLERİMİZ

 ÜLKEMİZİN TARİHİ ÜLKEMİZDEKİ BİLİM ADAMLARI VE ALİMLER

 4.TARİHİMİZDEKİ ÖNEMLİ İNSANLAR

3. PERİYOD

1.ÜLKEMİZİN KÜLTÜRÜ: filmlerimiz, ünlü kitaplarımız, tiyatro oyunlarımız yazarlarımız. Ülkemizdeki spor aktivelerinden en önemli spor aktiviteleri ve ünlü sporcularımız tarihimizdeki ve günümüzdeki ün yapmış önemli ekonomik oluşumlarımız, tarihimizdeki ve günümüzdeki ünlü politikacılarımız konularında İngilizce dili temel alınarak oluşturulacak sunu ve exersizler öğrenciler arasında düzenlenen yarışmalarla her ülkede sergilenecektir.

Olarak gerçekleşecktir.Bu proje T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı, AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığınca (Türkiye Ulusal Ajansı, http://www.ua.gov.tr) yürütülen Erasmus+ Programı (Hayatboyu Öğrenme veya Gençlik Programı) kapsamında ve Avrupa Komisyonu´ndan sağlanan hibeyle gerçekleştirilmiştir. Ancak burada yer alan görüşlerden Türkiye Ulusal Ajansı veya Avrupa Komisyonu sorumlu tutulamaz."

Döşeme Mah. Mücahitler Caddesi Yeni Valilik Binası D Blok 1. Kat 01130 Seyhan/ADANA - 03224588371

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.