ADANA İL MEM ARGE

SODES Kapsamında Yürütülen "Yeteneğimle Yetişiyorum Yaşamla Bütünleşiyorum" Projesinin Kapanış Programı

SODES Kapsamında Yürütülen

Müdürlüğümüzce SODES kapsamında yürütülen "Yeteneğimle Yetişiyorum Yaşamla Bütünleşiyorum" adlı projenin kapanış programı yoğun bir katılımla Evliya Çelebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi´nde gerçekleştirildi. Proje çalışmaları hakkında bilgi veren Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürü Seyhan ÇELİK, 2017 yılı SODES çağrısı kapsamında başvurusu yapılıp desteklenmeye hak kazanan projenin, Sarıçam İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı 40 okulu kapsadığını ifade etti.

Proje kapsamında 10 okula kafe kütüphane ve donatısı, 10 okula kitap desteği, 6 alanda spor kursu, 5 alanda müzik kursu, resim, ebru ve sahne sanatları kursları, kültür gezileri, okuma şenlikleri gibi oldukça geniş bir yelpazede yaklaşık 11.000 öğrenciye eğitim adına erişim sağlandığını vurgulayan Seyhan ÇELİK, projenin ilk gününden son anına kadar ciddi bir çalışma, emek ve özveri ile her faaliyetin yoğun bir motivasyonla amacına ulaştığını ifade etti. Sınırlı imkanlara rağmen, eğitimcilerimizin büyük emekleriyle projenin beklenenin üstünde öğrenci kitlesine ulaştığını vurgulayan Seyhan ÇELİK, tüm eğitim çalışmalarımızda olduğu gibi bu projede de amacın, 2023 Eğitim Vizyonu Belgesinde ifade edilen "Bir yaşam alanı olarak okulu her bir çocuğumuzun değerine değer, mutluluğuna mutluluk katan evrensel, milli ve manevi erdemlerle birlikte yaşam becerilerinin içselleştirildiği mekanlar" haline getirmek olduğuna işaret etti.

Akademik başarıyı besleyen ve tamamlayan faaliyetler ve etkinlikler konusunda çocuklarımıza fırsat vermenin önemine değinen Seyhan ÇELİK, öğrencilerimizin akademik eğitim süreçlerinin yaşam becerileriyle desteklenmesinin 21.yüzyıl eğitim anlayışının vaz geçilmez bir unsuru olduğunu belirterek bu anlayış ve algı doğrultusunda benzer çalışmalarla eğitime farklı ufuklar kazandırmaya devam edeceklerini söyledi.

 19-05-201919-05-201919-05-2019

Döşeme Mah. Mücahitler Caddesi Yeni Valilik Binası D Blok 1. Kat 01130 Seyhan/ADANA - 03224588371

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.